Uroczystej Mszy dziękczynnej na zakończenie starego roku przewodniczył ks. Konrad Kawa. Homilię wygłosił ks. proboszcz Maciej Kandefer, który podsumowując kończący się rok wskazał, jak pandemia wpłynęła na kształtowanie się duszpasterstwa parafialnego. Zauważył szczególne znaki nadziei, które rozjaśniają ciemności płynące z leku o przyszłość. Pierwszy jest owocem zniszczenia złudnego poczucia samowystarczalności człowieka. Życie nagle okazało się bardzo kruche, a to co do tej pory wydawało się stabilne i pewne, zostało zachwiane. To skłoniło nas wierzących, do jeszcze większego zaufania Bożej Opatrzności i odkrycia wartości Kościół, który – jak naucza papież Franciszek – jest „szpitalem polowym”, gdzie Bóg przez swoje Słowo i sakramenty opatruje i leczy nasze rany duchowe. Drugim światłem nadziei jest doświadczenie tęsknoty za uczestnictwem w życiu liturgicznym, zwłaszcza w Eucharystii niedzielnej. Z racji ograniczeń związanych z pandemią uświadomiliśmy sobie bardziej wartość Komunii Świętej. Trzeci znak nadziei, o którym mówił kaznodzieja to doświadczenie potrzeby wspólnoty, bliskości drugiego człowieka. Ograniczenia i wszelkie izolacje pomogły nam odkryć, że jako ludzie potrzebujemy siebie nawzajem. Poczucie zagrożenia zarażeniem lub samo doświadczenie choroby stało się wezwaniem do jedności, współpracy i solidarności.
W duszpasterstwie sakramentalnym naszej parafii w 2020 roku odnotowaliśmy 32 chrzty dzieci, to lekki spadek w stosunku do ubiegłego roku, kiedy ochrzciliśmy 40 dzieci. 37 dzieci przyjęło I Komunię świętą. Sakrament bierzmowania został przełożony na przyszły rok. Sakrament małżeństwa zawarło jedynie 7 par W ubiegłym roku zmarło 48 pogrzebów odbyło się w naszym kościele (33 w 2019 roku, 39 w 2018, 44 w 2017 roku ).
Proboszcz podziękował Parafianom za współpracę: „Szczerze dziękuję wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie mnie jako proboszcza, za współpracę i pomoc”. Podziękował za składane ofiary, dzięki którym w parafii można prowadzić tak wiele różnych prac, dzięki czemu kościół, dom parafialny i ich otoczenie stają się coraz piękniejsze. Słowa wdzięczności skierował także do księży: Konrada i Łukasza, pana Organisty i pana Kościelnego, członków Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Grupy Biblijnej, Służby Liturgicznej, Róż Różańcowych i wszystkich dobroczyńców. Po Mszy Świętej odbyło się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.